Parādus atdod tikai gļēvuļi

12.janv. MK sēdē izskatītais un pieņemtais lēmumprojekts „Par turpmāko rīcību ar veselības aprūpes nozarei piešķirtajiem valsts galvotajiem aizdevumiem”:

Veselības ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju un Ludzas novada domi līdz 2010.gada 25.februārim izstrādāt SIA „Ludzas rajona slimnīca” turpmākās darbības modeli, kas nodrošina turpmāko valsts galvotā aizdevuma procentu un pamatsummas maksājumu saistību izpildi līgumā norādītājos apmēros un termiņos, un veselības ministram par sasniegtajiem rezultātiem informēt Ministru kabinetu.

13.janv., LETA. Ludzas rajona slimnīca nav gatava izstrādāt turpmākās darbības modeli, kas nodrošinātu turpmāku valsts galvotā aizdevuma procentu un pamatsummas maksājumu saistību izpildi līgumā norādītājos apmēros un termiņos, aģentūru LETA informēja SIA “Ludzas rajona slimnīca” valdes priekšsēdētājs Juris Atstupens.

Atgādinājumam – Ludzas slimnīcas rekonstrukcijā ir ieguldīti ap 7 miljoni latu, Valsts galvotais aizdevums 4 miljoni latu, no valsts budžeta piešķirtais finansējums ap 600 tūkstošiem latu, Ludzas rajona padomes aizdevums divi miljoni latu. Šobrīd slimnīca sniedz tikai ambulatoros pakalpojumus. Poliklīnika par 7 miljoniem latu.

Tajā pašā 12.janvāra MK sēdē izskatītajā un pieņemtajā lēmumprojektā „Par turpmāko rīcību ar veselības aprūpes nozarei piešķirtajiem valsts galvotajiem aizdevumiem” noteikts:

VSIA „Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca”, SIA „Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”, VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca”, VSIA „Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca”, VSIA „Slimnīca „Ģintermuiža””, VSIA „Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca”, VSIA „Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs” atļaut turpināt valsts galvotā aizdevuma projektu īstenošanu plānotajā apjomā.

Kādus paziņojumus no slimnīcām varēsim sagaidīt pēc dažiem gadiem? Vai ministrei Rozentālei, kas ar apbrīnojamu neatlaidību MK dzina cauri atļauju turpināt vērienīgo aizdevumu iepludināšanu slimnīcu rekonstrukcijā, ir pārliecība, ka Ludzas slimnīcas liktenis neatkārtosies?

Pieļauju, ka Ludzas slimnīcas valdes priekšsēdētāja Atstupena vaina ir savulaik nespēja izturēt spiedienu no „centra”, t.i., veselības ministra TP vecbiedra Gundara Bērziņa par valsts galvotā aizņēmuma lielumu. Dakteris Atstupens tagad varētu konsultēt savus kolēģus slimnīcu vadītājus par to, ko nozīmē vēlēšanu gadā ņemti aizņēmumi un cik vērti ir TP veselības ministru solījumi. Tikai atklāts paliek viens jautājums – kurš maksās rēķinus?

Advertisements
This entry was posted in Blogi. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s